Ezt olvasta már?


Az utánpótlásban is érezhető a fejlődés

Remek szezont fut a Sport36-Komló férfikézilabda-csapata, a bajnokságban a hetedik helyen áll három fordulóval a vége előtt, a Ligakupában pedig a döntőre készül. Az ügyvezető igazgató, Szigeti Szabolcs érthetően nagyon elégedett.

Most már biztos, hogy sporttörténelmet ír ebben a szezonban a komlói férfikézilabda-csapat, hiszen a kék-fehérek eddig még egyetlen sorozatban sem végeztek az első vagy a második helyen. A Ligakupában azonban a Vác elleni párharc megnyerésének köszönhetően beverekedték magukat a döntőbe, így aztán már garantált az arany- vagy az ezüstérem. Előbbivel tíz, utóbbival ötmillió forint jár – s mint kiderült, a játékosoknak nem csak a helyezésért érdemes majd hajtaniuk…

– Nagy sikernek tartom ezt a Ligakupa-szereplést, főleg azért, mert korábban többen megjegyezték, hogy minket is elsősorban a légiósok repítenek. Ebben a sorozatban azonban főleg a magyarok kaptak szerepet, mégis ott vagyunk a döntőben – fogalmazott Szigeti Szabolcs, a komlóiak ügyvezető igazgatója. – Arany- és ezüstérmes még sosem volt a csapat, a Magyar Kupában szereztünk korábban bronzérmet, a bajnokságban pedig negyedik volt a legelőkelőbb helyezésünk. A Ligakupa-elsőségért tíz-, a második helyért ötmillió forint jár, s ahogy eddig, most is azzal számolunk, ami már megvan: az ötmillióból adózás után maradó teljes összeg a játékosoké és a szakmai stábé lesz. Persze bízunk benne, hogy még többet akarnak keresni…

Az idény során a játékosok bizonyították, hogy nem csak a pénz érdekli őket, érezhetően remek közösség formálódott Komlón, magyar és külföldi együtt küzd a sikerért. Ennek köszönhetőek a jó eredmények, no meg persze annak, hogy ahogy korábban, úgy most is mindig ott van a csapat mögött a kiváló szurkolótábor.

– A siker egyik záloga valóban az, hogy bár annak idején nehezen indult, mostanra megtaláltuk az összhangot a magyarok és a külföldiek között. Köszönhető ez egyrészt annak, hogy a légiósok be akartak illeszkedni, a magyarok pedig mindent megtettek azért, hogy jó kapcsolat alakuljon ki. S emellé jött még a vezetőedző, Kilvinger Bálint kiváló munkája, aki igazi karmesterként jó irányba terelt mindenkit.

Ez a jó irány, párosulva az eredményességgel, azt is magával hozta, hogy az utánpótlásban is egyre sikeresebb a klub. Ebben a szezonban 245 játékos lépett pályára komlói színekben a különböző korosztályos bajnokságokban, ez pedig hatszorosa a 2010-es számnak.

– Nemrég a köztudottan nagyon erős Balatonfüred otthonában győztek serdülőink, az U22-es csapatunk pedig legyőzte a veretlenként érkező NEKA együttesét. Az utánpótlásbázisunk folyamatosan erősödik, erre nagy hangsúlyt is fektetünk, mert tisztában vagyunk vele, hogy a felnőtt csapatunk csak így lehet sikeres. Azt valljuk, hogy a keret legalább ötven százaléka helyi kell, hogy legyen – tette hozzá Szigeti.

forrás: bama.hu







0
0

hírek innen, onnan

Megütötték a Nyugat-Balkánt: a nemzetközi szürkelistára került Bosznia, ami a magyar befektetőknek is fájni fog

Pénzmosási kockázatok miatt megbüntették Bosznia-Hercegovinát. A döntés nemcsak Szarajevónak fáj, hanem a kiterjedt ottani...

Egyre inkább a mobilos fizetés a menő

  Néhány év alatt huszonötszörösére növekedett a mobilokba digitalizált magyar bankkártyákkal végrehajtott vásárlások összege. Az...

Kellemes dilemma előtt áll Varga Mihály és csapata

A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntő ülése előtt szinte példátlanul egységes az elemzői mezőny: 25 bázispontos kamatcsökkentésre...

Ekkora minimális jövedelem kell személyi kölcsönhöz

Már nincs olyan nagybank, amelyik a nettó minimálbérnél alacsonyabb összegű fizetéssel is megengedné a kölcsönigénylést....

Hatalmas örömhír. Az első gyermekével várandós a TV2 sztárja – Fotón a gyönyörű kismama

Orsovai Reni énekesnő rendkívül óvatosan kezeli a magánéletét, így a nyilvánosság előtt ritkán mutatkozik a szerelmével. Korábban...

Hegedűs Zsolt: Megnyitjuk a kórházak kapuit a sajtó előtt

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy az új kormány 6 év után megnyitja a kórházakat a sajtó előtt a transzparens...

Ideje lenne súlyadóztatni a villanyautókat?

Kínában került elő az infrastruktúrát átlagosnál jobban megterhelő autók kérdése.

Az egyik autópálya is elesett, sávlezárás, óriási a torlódás

Nem elég a vasúti vágányzár a győri fővonalon, az M1-es autópályán is baleset volt.

0

Sport

Nem várnak tovább, Szoboszlai Dominik miatt igazol a Liverpool FC

Tehermentesítenék a magyar válogatott sztárját.

Történelmi tett a kapustól, idegen ország királynője kapta el a világbajnokság hősét

Curacao veterán kapusa olyat tett, amit még soha senki korábban a foci-vb-k történetében.

Itt a foci-vb újabb tündérmeséje, Curacao kapusa csodát tett a pályán

A svédek után a japánok is tönkreverték a tunéziai válogatottat.

Kikosarazta a Barcát, a Real Madridba akar igazolni a német válogatott sztárja

Nico Schlotterbeck erről nyíltan beszélt a környezetének.

Kiszámolták: Az ETO nagyot bukott a BL-sorsoláson

Friss számítások azt mutatták ki, hogy a magyar bajnok zöld-fehérek esélyei 14 százalékponttal romlottak a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének elérésére.

Szoboszlai luxi nyaralásáról ír a nemzetközi sajtó, nincs vb, nincs probléma

Szoboszlai Dominik és felesége, Buzsik Borka Ibizán nyaral a legjobb barátaikkal.

A PSG bejelentkezett a világsztárért, bajban a Liverpool FC

Újabb csapat kívánságlistájára került fel Yan Diomande.

Sosem történt még ilyen foci világbajnokságon, az egyik favorit mégis megtette

Ilyen sajtótájékoztatót még nem hallott a publikum, az egyik favorit menedzsere a sajtótájékoztatón mondta el.

Mohamed Salah meggondolhatta magát, mégis maradna Szoboszlaiék között

Elképesztő pletyka terjeng Salah-ról, egyetlen változás miatt maradna a világbajnokság után is.

0
0

Bulvár

Megszünteti az ingyenességet a MOHU: júliustól fizetned kell ezért a hulladékért

Eddig magánszemélyeknek ingyenes volt évente 500 kilóig, de a MOHU döntése értelmében júliustól fizetni kell az építési-bontási törmelék leadásáért a hulladékudvarokban.

Brutális vihar és jégeső csap le vasárnap: mutatjuk, melyik vármegyékre adtak ki riasztást

Zivatarok, és jégeső szakítja meg a kánikulát június 21-én vasárnap.

„30 évesen jöttem rá, hogy abroszexuális vagyok” - Mit jelent a kifejezés, amiről kevesen beszélnek?

Sokan könnyebbülnek meg, amikor kiderül, hogy amit éreznek, annak neve is van.

Vitézy Dávid: Tucatszám állnak az IC-kocsik az oroszok és NER-körök által csődbe vitt Dunakeszi Járműjavítóban

Osztrák kölcsönkocsikkal igyekszik menteni a nyári szezont a MÁV, miközben tucatszám a csődbe ment üzemben ragadtak a jobb járművei.

Magyar Péter: Túl korán örültek a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák

Hétfőn terjesztik be a közjogi méltóságok eltávolítását célzó Alaptörvény-módosítást.

Azonnali figyelmeztetést adtak ki a hétfői időjárás miatt – itt vannak a részletek

A hétfői hőség mellett egy másik, kevésbé látványos, ugyanakkor komoly egészségügyi kockázatra is figyelmeztetnek a meteorológusok: nagyon erős UV-B sugárzás várható az ország több térségében. A HungaroMet

4 csillagjegy, akiknek szerencsés időszak köszönt az életébe

Vannak időszakok, amikor a dolgok egyszerűen könnyebben alakulnak. Az asztrológia szerint most négy csillagjegy érezheti úgy, hogy végre mellé áll a szerencse, és olyan lehetőségek érkeznek, amelyek új lendületet a

Magyar Péter nagy napra készül hétfőn, a Fidesz arca is bejelentést tett holnapra

Magyar Péter nem tétlenkedik miniszterelnökként sem, holnap beteljesíti legfontosabb kampányígéretét.

Érzi a felnőttpelenkák bűzét a színpadon a fiatal popsztár – Kipakolt az első sorban állókról Olivia Rodrigo

„Undorító” – úgy tűnik, ez lett a rajongók visszatérő reakciója, miután kiderült, hogy Olivia Rodrigo a színpadon állva kénytelen volt a rajongók pelenkáinak szagát érezni.

Volt gyérítés, a szúnyogok, köszönik, jól vannak. Az idegméreg a katicákat, pókokat ölte. Többek közt.

A szúnyoggyérítés áldozatai között csupán három darab csípőszúnyogot találtak, a többiek fürkészdarazsak, pókok, fátyolkák, kabócafélék, poloskák, cincérek, hangyák, ormányosbogarak, katicák és egyéb r

Közleményt adott ki a Katasztrófavédelem a budapesti vihar miatt – folyamatosan dolgoznak a tűzoltók

A vasárnap délutáni viharos időjárás jelentős terhelést ró a fővárosi tűzoltókra, akik Budapest több kerületében is folyamatosan dolgoznak a károk felszámolásán. A HungaroMet a nap folyamán elsőfokú, citroms

0