Gulyás: nem csökken a foglalkoztatottak száma
A kormány azt reméli, hogy minden hónap foglalkoztatottsági mutatója eléri az egy évvel korábbit - közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai Kormányinfón.
A gazdaság-újraindítás és a munkahelyteremtés fontosságát kiemelve arról beszélt: az idei év első felében az Európai Unió minden államában gazdasági visszaesést mutattak ki, de a magyar visszaesés kisebb az uniós átlagnál, és várakozások szerint erősödni fog ez a trend.
Hozzátette: júliusban 4 millió 460 ezren dolgoztak Magyarországon, ez 2600 emberrel több a januárinál, ám néhány tízezerrel elmarad az egy évvel korábbi adattól, ugyanakkor június 15. óta a regisztrált álláskeresők száma folyamatosan csökken.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta: a gazdaságélénkítésre a kormány 1756 milliárd forintot helyezett ki már, és ennek is köszönhetően a foglalkoztatási adatok terén Magyarország "kifejezetten jól áll".
Gulyás Gergely közölte: a kormány támogatja, hogy a Millenárison Álmok álmodói címmel kiállítást rendezzenek, az ehhez szükséges forrásokat rendelkezésre bocsátja. A Millenáris a tervek szerint közcélú alapítvány formájában működik tovább - fűzte hozzá.
Megjegyezte: arról is döntöttek, hogy a kormány 2,5 milliárd forintot ad a Magyar Tenisz Szövetségnek a szükséges konszolidáció megkezdésére.
A miniszter kérdésre válaszolva közölte, tudnak arról a szándékról, hogy Szerbia és Észak-Macedónia között kerítés épülhet a migráció visszaszorítására, és ebből is arra következtetnek, hogy mára sokan átveszik azt a magyar megoldást, amit korábban többen elfogadhatatlannak, embertelennek neveztek.
Kiemelte, az Európai Unió csak akkor tudja megvédeni a határait, ha nem engedi be a területére azokat, akiknek nincs joguk a menekültsátuszhoz.
A Miniszterelnökség vezetője a Szijjártó Péter nyaralására vonatkozó kérdésekre válaszolva úgy fogalmazott, a kormány egyetlen tagjának nyaralása után sem nyomoz, a külgazdasági és külügyminiszter pedig a fehéroroszországi helyzet miatt arra kényszerült, hogy családi nyaralása alatt is folyamatosan dolgozzon. Gulyás Gergely aláhúzta, biztos abban, hogy Szijjártó Péter a nyaralása alatt is betartott minden jogszabályt, azokra a kérdésekre pedig, hogy kinek a meghívását fogadta el, illetve hol nyaralt, neki kell válaszolnia, ha kíván.
A miniszter közölte, az Európai Unió egyhangúlag hozta meg azt a döntését, amellyel nem ismeri el a fehérorosz választások eredményét. Kiemelte, a Fidesz alapítása óta kiáll a gyülekezési jog alkotmányos formában történő gyakorlása mellett, szemben a mostani ellenzékkel, amely a "2006-os gyalázat" mellett többször korlátozta a gyülekezési jog gyakorlását.
Az erre vonatkozó kérdésre válaszolva hozzátette, Oroszország meghatározó tényező a régióban, ezért az Európai Uniónak partnerként kell tárgyalnia ezekben az ügyekben, "mert ha az erő fog dönteni, akkor az Európai Uniónak nincs hadserege".
Az M0-s autóút déli szektorának felülvizsgálatával kapcsolatban elmondta, egy a Strabag cég által beépített új saru tört el, amivel kapcsolatban fontosnak tartják a kivitelező felelősségét. "Ilyen, ha külföldi cégekkel dolgozik az ember" - mondta. Közölte, szeptember elsejétől szűkített formában, de három sávban indulhat meg a forgalom az érintett szakaszon.
Soros György Orbán Viktorról tett legutóbbi nyilatkozatáról a miniszter azt mondta: a magyar miniszterelnök egy diktatúra idején küzdött a demokráciáért és a szabadságért, ezért egy önkényuralmi rendszerrel összefüggő vád vele kapcsolatban abszurd. (Soros György egy interjúban azt mondta, a CEU ügyében Orbán Viktor Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök példáját követte.)
Gulyás Gergely szerint "cicaharc" folyik a baloldalon, miközben már megállapodtak a közös indulásról. Mivel Gyurcsány Ferenc tényszerűen a legerősebb ellenzéki párt vezetője, ha a baloldal jutna kormányra, nem lehet, hogy neki ne lenne döntő befolyása - vélte.
A miniszter közölte: a nyugdíjasoknak a rezsiutalványt a jelenlegi helyzetben nem tudják megígérni, viszont a nyugdíj-kiegészítés törvényhez kötött.
Szeptember elsejétől a jelenleginél szigorúbb szabályt kell alkalmazni a külföldi utazásokra a koronavírus-járvány miatt, ezekre a jövő heti kormányülésen tesz javaslatot az operatív törzs - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai Kormányinfón.
Szeptember elseje utánra külföldi nyaralást senki ne szervezzen, különösen a déli országokba - fogalmazott a miniszter, azt hangsúlyozva: az oktatás újraindítása elengedhetetlen az ország működőképességének fenntartásához, márpedig ehhez arra van szükség, hogy ne nőjön a fertőzöttek száma.
Arról beszélt: Európa legtöbb államában romlik, csak néhány országban stagnál a járványügyi helyzet, márpedig ezek a trendek néhány hetes késéssel vannak hatással a magyarországi mutatókra, így az utazási korlátozások enyhítéséről nem lehet szó. Hozzátette: a kormány sárgából a zöld zónába sorolta Norvégiát, amelynek mutatói Európa legjobbjai közé tartoznak.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő jelezte: felállt és megkezdte munkáját a járványügyi bevetési egység, a kormány meghallgatta a belügyminiszter beszámolóját erről. Az egység feladata, hogy a fertőzési gócpontok lokalizálásával megakadályozza a koronavírus-járvány továbbterjedését. Az egységet a helyettes országos tisztifőorvos vezeti. Az egység feladata összehangolni az együttműködő szervezetek munkáját, hogy a lehető leghatékonyabban használják fel az erőforrásokat. Az egység jogosult indokolt esetben a helyszínen korlátozó intézkedéseket elrendelni - magyarázta.
Gulyás Gergely kérdésekre válaszolva kifejtette, a jelenlegi európai fertőzöttségi adatokból úgy tűnik, hogy a kormánynak szigorúbb járványügyi intézkedéseket kell bevezetnie egy hét múlva, ezért szeptember 1-je utánig tartó külföldi nyaralást nem lehet felelősséggel tervezni. Hangsúlyozta, megértik, ha az előre lefoglalt külföldi utazások lemondása nehézségeket okozhat, ugyanakkor a kabinetnek tekintettel kell lennie a teljes társadalom egészségére, a járvány elleni védekezés megfelelő feltételeire, amikor meghozza az utazási szabályokat. Magyarországra a magyar állampolgárok mindig hazatérhetnek - tette hozzá.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) járványügyi protokolljáról szóló kérdésekre válaszolva közölte, a dokumentumban vannak nagyon fontos és jó javaslatok, ugyanakkor vannak életszerűtlen tanácsok is, amelyeket érdemes lenne átgondolni, hogy ne sérüljön az egész anyag komolyan vehetősége.
Hangsúlyozta, a koronavírus-járvány első hullámában azért volt szükség szigorú korlátozásokra, hogy időt nyerjenek az egészségügy számára, mára azonban már felkészült az egészségügy, ezért szeretnék rendes oktatási rendben elkezdeni és befejezni a következő tanévet.
Gulyás Gergely közölte, ha megjelenik egy orvosilag igazoltan hatásos koronavírus elleni vakcina, akkor Magyarország abból azonnal vásárol, és nem tudja elképzelni, hogy legyen olyan beteg, aki anyagi helyzete miatt ne jutna hozzá.
Hozzátette: a kabinet nem szeretne változtatni a tesztelés eddig bevált gyakorlatán.
Gulyás Gergely az egészségügy helyzetéről beszámoló legfontosabb adatoknak nevezte, hogy 2010-hez képest évente 770 milliárd forinttal többet költenek az ágazatra. Ennek eredményeként pedig a férfiak várható átlagéletkora több mint két évvel, a nőké pedig több mint egy évvel hosszabbodott, miközben az egészségben eltöltött évek száma a férfiaknál 3,5, a nőknél 2,5 évvel nőtt.
A miniszter azt mondta: az operatív törzs napi szinten követheti nyomon a szabad kórházi ágyak alakulását az elektronikus egészségügyi szolgáltatási térnek köszönhetően. Ez alapján kedden 7812 kórházi ágy állt rendelkezésre a koronavírusgyanús betegeknek - mondta.
Megjegyezte: egyelőre a sportági szakszövetségek kellő felelősséggel meg tudják ítélni, hogy a hazai bajnokságokban milyen események tarthatók meg.
hírek innen, onnan
„A Fidesz nem egyenlő a jobboldallal” – Molnár Áron visszaszólt DJ Jeszynek
„A Fidesz nem egyenlő a jobboldallal” – Molnár Áron visszaszólt DJ Jeszynek
Mint egy matrjoska baba: vírus rejtőzik ebben a veszélyes gombában
Vírus teszi erősebbé az Aspergillus fumigatus nevű kórokozót, ez azonban a gyenge pontja is lehet.
Bejelentette Donald Trump: katonai csapást hajtott végre Amerika
Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy az amerikai hadsereg támadást hajtott végre egy venezuelai drogkartell hajója ellen, amely az...
Durván átrajzolódott a devizapiac: így áll most a forint az euróval szemben
Az eurót kedd reggel hét órakor 389,69 forinton jegyezték a hétfő délutáni 389,33 forint után.
Szinte az egész országra kiadták a citromsárga riasztást: zivatarok jönnek ezekben a vármegyékben
Sok vármegyében jöhet zivatar kedden.
Bajban a hazai magánegészségügy, az emberek nehezen tudják saját zsebből kifizetni az ellátásokat
A VOSZ Egészségügyi Tagozatának elnöke arról beszélt egy interjúban, hogy vége a szektor jó éveinek, akár a nagyobb cégek is...
Még mindig nincs helyettese Karácsonynak, a Fővárosi Ítélőtáblára kerül az ügy
Október 7-én lesz tanácsülés, ekkor vizsgálják a főváros fellebbezését és a kormányhivatal reakcióját is.
Hiába vezérelte a legjobb szándék, akkor is 50 ezer forintra büntették
Pórul járt egy sofőr Budapesten, mert el akart engedni egy szirénázó mentőautót: abban, a pillanatban, hogy gyorsítva kisorolt a külső...
Kunhalmi Ágnes szerint Magyar Péternek is figyelembe kell vennie egy nagy veszélyt
A baloldali politikus a Xviii. kerületben újraindul az egyéni parlamenti mandátumáért.
Hatalmas próbatétel lesz Charlie Kirk temetése a titkosszolgálat számára: „vonzó célpontnak tűnhet egy ellenséges szereplő számára”
Vasárnap Arizona államban, Glendale-ben Donald Trump és több magas rangú republikánus politikus részvételével rendeznek megemlékezést a...
Botrányos pénzügyi csalás terjed Magyarországon, a MOL-nak lépnie kellett az ügyben
Egyre több helyen bukkan fel, az emberek pénzére utaznak, a MOL-nak lépnie kellett az ügyben.
IOS 26: Megérkezett az iPhone-ok nagy frissítése
Magyar idő szerint szeptember 15-én este minden más Apple operációs rendszer is letölthetővé vált.
Sport
Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandja
Trent Alexander-Arnold szombaton is csereként szállt be 9 percre a Real Sociedad ellen idegenben megnyert meccsen. Előtte kezdő volt a Mallorca elleni... Read More... A Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandj
Súlyos balhé robbant ki a Debrecen NB I-es futballcsapatánál?
Meglepő hírek érkeztek a bajnokságban harmadik helyen álló csapat környékéről.
Onana volt a baj? Az MU kegyvesztett kapusa rögtön az első meccsén tündökölt
André Onana játékának nagyon úgy néz ki, hogy jót tett a környezetváltozás, hiszen annak ellenére is megkapta a meccs embere díjat, hogy a Trabzonspor 1–0-ra kikapott a Fenerbahce ellen.
Meghalt az a focista, aki akkor is nyugodt maradt, amikor füstölni kezdett alatta a szovjetek repülőgépe
A 71 éves korában elhunyt Juha Dahlund tűzoltóként dolgozott, így akkor sem esett pánikba, amikor a moszkvai olimpián füstölni kezdett alatta egy repülőgép.
Ex-FIFA játékvezető nekiment Michael Olivernek a Liverpool–Burnley után
A Liverpool győzelme Burnley ellen nem múlt el vita nélkül. Keith Hackett, a korábbi FIFA-bíró és Pgmol főnök élesen bírálta Michael Olivert, amiért Lesley Ugochukwu kemény belépőjét csak sárga lappal büntette.
A Barcelona játékosai zuhanyzás nélkül távoztak a stadionból
A Barcelona labdarúgócsapata mindössze 6000 néző előtt verte 6–0-ra a Valenciát, majd a mérkőzés utáni videók tanulsága alapján zuhanyzás nélkül távoztak a Johan Cruyff Stadionból.
„Az erőszak legyőzte a sportot” – forrong Spanyolország a Vuelta befutójának eltörlése miatt
A miniszterelnök a tüntetők mellé állt, a madridi polgármester a kormányfőt okolja a történtekért.
Meghökkentő liverpooli vélemény Szoboszlai és Florian Wirtz kapcsolatáról
A helyi lap szerint a magyar középpályás nem volt képes arra, amire a német igen.
Örökre a hegyekben marad az olimpiai bajnok sportoló holtteste
Végakaratában is nyilatkozott erről.
Hivatalos: visszavonul a francia világbajnok
Samuel Umtiti, a 2018-as világbajnok francia labdarúgó, aki megfordult a Lyon, a Barcelona, a Lille és a Lecce csapatában is, hétfőn megerősítette visszavonulását. A 31 éves középhátvédet már korábban is látták
A Honvéddal az élen összefogtak az NB II-es csapatok, ha már az MLSZ kizárja őket
Komoly ellenállás körvonalazódik a másodosztály erődemonstrációjával.
Kiállították a volt Fradi-edzőt, utána teljesen megőrült
Feszült hangulatú városi derbit játszott a Szpartak Moszkva és a Dinamo Moszkva a hétvégén az orosz élvonalban. A 2-2-re végződő […] A Kiállították a volt Fradi-edzőt, utána teljesen megőrült bejegyzés elősz
Bulvár
300 ezer forintos bírságot kaphatsz, ha nem töltöd ki ezt a kérdőívet: csak 15 napja van az érintetteknek
Fontos figyelmeztetést adott ki a NAV.
Kardigán az új blézer: ezt a fazont válaszd őszre
A puha és kényelmes kardigán most a legdivatosabb alapdarab.
Nem akárki tűnt fel Hatvanpusztánál repülővel, a videó kikerült az internetre is
Érdekes felvételek születtek az ország leghíresebb mezőgazdasági területéről.
Dobrev Klára hosszú göndör hajjal felismerhetetlen: mintha nem is ő lenne a friss képeken
Dobrev Klára fantasztikusan néz ki hosszabb, göndör hajjal a friss képein.
Megérkezett Orbán Viktor válasza a svéd kormányfőnek, szerinte a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
A miniszterelnök szerint a skandináv ország jelenleg éppen összeomlik.
Kimondta az egyik NATO-vezető: tényleg elkerülhetetlen a háború, nincs már remény?
Radosław Sikorski lengyel külügyminiszter szerint Oroszország vészesen közeledik a NATO 5. cikkelyének aktiválásához szükséges határvonalhoz.
Nagy a baj - a nyugdíjas élelmiszer-utalványok kézbesítéséről van szó
A nyugdíjas élelmiszer-utalványok kézbesítése szeptember 1-jén kezdődött meg, ám sajnos nem mindenki jut majd hozzá időben a támogatáshoz.
Szokatlan dolog történik a 30 ezer forintos nyugdíjas utalványokkal, rengetegen ezt teszik vele
Sokan meglepődtek a mostanra milliós nagyságrendű összeg láttán, az egész országban egyedül itt csinálják ezt.
Elfelejtheted a szemüveget: egy új szemcsepp drámai mértékben javítja a látást
Naponta kétszer kell használni a szemcseppet, ami jelentősen javítja a látást.
Svéd miniszterelnök: Orbán Viktor „felháborító hazugságokat” terjeszt
Ulf Kristersson úgy látja, a magyar kormányfő a közeledő választások miatt kétségbe van esve. Ezért mondhatta, hogy Svédország már nem civilizált ország, hanem a barbarizmus uralja.
300 ezer forintos bírságot kaphat, aki 15 napon belül nem válaszol a NAV kérdőívére
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn újabb adategyeztetési kampányt indít az online számlaadatok és az áfabevallások eltéréseinek tisztázására.
3 csillagjegy, akinek óriási szerencséje lesz ma
Egyes csillagjegyek számára most kezdődik a szerencse időszaka!
blogmorzsák
Így csökkenthető a halálos kimenetelű esések kockázata
Az elesés a véletlen sérülésekből fakadó halálesetek második leggyakoribb oka. Ezt tegyük a megelőzés érdekében.
A Balaton a mi Stockholm-szindrómánk
Magukból kivetkőzött emberek balatoni történeteiből gyúrta össze új dalát a MADMIKE.
Derült égből dróneső
Ha hagyjuk, mindenképpen ők adhatják az első nagy pofont, és ez nagyon komoly előnyt biztosít számukra.


- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Adótraffipaxok Baranyában
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Fotópályázat: környezetvédelem vs. környezetszennyezés
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál