Ezt olvasta már?


Kopácsi-díjat kapott a Komlói Polgárőr Egyesület

Idén ünnepli 20 éves fennállását a Komlói Polgárőr Egyesület. Az 1997-ben 20 fővel alakult csoport ma több mint 102 taggal tevékenykedik Komló közbiztonságáért. A civil szervezet a hétvégén adott számot a hátrahagyott esztendőben elvégzett munkáról.

A 20 éves jubileum ünnepélyességével értékelték a 2016-os esztendőben elvégzett munkát városunk és a szomszédos Mánfa polgárőrei. Az ünnepség díszvendége volt dr. Túros András nyugalmazott rendőrtábornok, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke.

A rendezvény elején a polgárőrök fejet hajtottak a 2016 során elhunyt polgárőrtársak emléke előtt, majd négy ifjú polgárőr tehette le az esküt a társaik előtt.

Deák Imre, a Komlói Polgárőr Egyesület elnöke az ünnepi megemlékezésen elevenítette fel az 1997-ben alakult, 2001-től a mai nevén tevékenykedő egyesület történetének legjelentősebb mérföldköveit. A 39.486 szolgálatot, melyet mindvégig az önkéntesség, a törvényesség, az emberi jogok tiszteletben tartása jellemzett.

A komlói polgárőrök életében a 2015-ös esztendő arany betűkkel íródott, hiszen óriási elismerést vívtak ki az Országos Polgárőr Nap sikondai megrendezésével. Még abban az esztendőben – a talán a sikondai események hatására is – Komló adott otthont a Baranya megyei Polgárőr Egyesületek Szövetsége megalakulásának 20 éves jubileumi díszünnepségének.

Deák Imre a 2016-os évről elmondta, hogy a hátrahagyott időszakban is legfontosabb feladatuk volt Komló és Mánfa közbiztonságához hozzájárulni, elsősorban a bűncselekmények, a vagyonbiztonságot veszélyeztető cselekmények megelőzésével. Ennek elérésében szoros partneri viszonyban működtek együtt a két település önkormányzatával és a Komlói Rendőrkapitánysággal, a megyei polgárőr szövetséggel és a lakossággal.

Munkájuk során cégek, intézmények védelme, tűzesetek jelzése, az italfogyasztás utáni öntudatlan emberek megsegítése, viharkárok elhárítása, víztározók ellenőrzése éppúgy a tennivalóik között szerepelt, mint az illegális szemétlerakók, falopások elleni küzdelem. Számíthatott rájuk a lakosság a szeptemberi iskolakezdésnél, a gyalogátkelőhelyek biztosításánál. Szinte nem rendeztek Komlón olyan kültéri rendezvényt, ahol ne komlói polgárőr biztosította volna a helyszínt. Deák Imre kiemelte a komlói rendőrséggel hosszú idő óta jól működő kapcsolatot, melyet idén 150 szolgálat, 664 óra közös járőrözés bizonyít. A 102 fős egyesület 2016-ban 2679 szolgálatot 8643 órában végzett a közbiztonság védelmének érdekében.

A Városházán megtartott rendezvényen dr. Túros András nyugalmazott rendőrtábornok, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke Kopácsi Sándor Polgárőr Érdemrenddel tüntette ki a komlói szervezetet.

Az országos elnök az elismerés hangján szólt az egyesület 20 évéről. Mint megjegyezte: „Azért jöttem, hogy kifejezzem elismerésemet. Komló bekerült a polgárőrök történelemkönyvébe. Egyrészt az országosan is példaértékű bűnmegelőzés szempontjából, másrészt a 2015-ben rendezett sikondai Országos Polgárőr Nap sikere miatt, ami még mindig beszédtéma az országos parancsnokok körében.”

Polics József komlói polgármester szerint a Komlói Polgárőr Egyesület munkájával érdemelte ki a magas kitüntetést. Reményét fejezte ki, hogy az önkormányzat támogatása hozzájárul a polgárőrök áldozatos, ellenszolgáltatás nélküli, szabad időben végzett, példaértékű, magas színvonalú munkájához. Mint mondta: „erkölcsi kötelességünk, hogy ezt a tevékenységet segítsük.”

Dr.Váczi István rendőrezredes, a Komlói Rendőrkapitányság vezetője elismeréssel beszélt a komlói polgárőrök és rendőrök példaértékű együttműködéséről, mely a komlói és a mánfai emberek biztonságát szolgálja.

Cseh László, a Baranya Megyei Polgárőr Egyesületek Szövetsége elnöke gratulált a megye legnagyobb létszámú polgárőr egyesületének a Kopácsi-díjhoz, Hohn Krisztina, Mánfa polgármestere oklevéllel és ajándékkal köszönte meg az egyesület áldozatos tevékenységét.

A jubileumi rendezvényen több elismerést nyújtottak át a polgárőröknek. Dezső Károly, mint komlói alapító tag a Polgárőr Érdemkereszt ezüst fokozatát, Monostori József elnöki elismerést vehetett át. 20 éves szolgálatért kapott emléklapot Deák Imre, ahogy Sugár Zsolt, Balogh László és Csordás István megyei elnöki dicséretben részesült.







0
0

hírek innen, onnan

Nem kell értük vagyonokat fizetni: ezt a 9 szuperélelmiszert a saját kertedben is megtermelheted

A szuperélelmiszerekről a legtöbben az egzotikus, drága importtermékekre gondolnak, pedig számos olyan növény létezik, amelyet akár a...

Messi-show: A vb-történelem új gólkirálya büntetőt rontott, majd duplázott; Argentína elintézte az osztrákokat - videó

A 2026-os észak-amerikai világbajnokság J-csoportjának rangadóján Argentína 2-0-s győzelmet aratott Ausztria felett Dallasban. Lionel Messi...

Fizetett szabadnapot ígérő kiberbiztonsági teszt miatt borultak ki az egészségügyi dolgozók Kanadában

Az egyébként is kimerült és túlterhelt dolgozók kegyetlen átverésnek nevezték a tesztet,

Messi ezt is behúzta, ő a vb-k történetének új gólkirálya

Soha senki nem szerzett annyi gólt a világbajnokságon, mint Lionel Messi.

Őrnagyként vették vissza hivatásos szolgálati viszonyba Szabó Bencét

A volt nyomozó június elején indította meg visszatérési eljárását.

A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik

Azaz a brit kétpártrendszer jelenleg öt, egymástól nem túl nagy távolságra lévő párt versengésévé kezd átalakulni.

A nagy londoni köd rejtélye: ezrek életét követelte a 4 napig tartó pusztító jelenség

Az 1952-es nagy londoni köd a brit főváros egyik legismertebb eseménye volt a város huszadik századi történetének. A brit fővárosban az...

Retteghetnek a korrupt politikusok, Sulyok Tamást még a nyár vége előtt leválthatják – Magyar Péter új részleteket közölt

Magyar Péter miniszterelnök újabb részleteket árult el a Tisztítótűz műveletről: a tervezett Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi...

Elszálltak az áramárak, történelmi rekord dőlt meg Németországban

Rekordmagasságba emelkedett a német villamosenergia ára a másnapi piacon: a keddi 15 perces termék jegyzése 615 euró/MWh-n tetőzött, ami a...

Ha létezik, ha nem, politikai szellemként kering a nyilvánosságban Zsolti bácsi

Noha már a kampányban sem tudta bizonyítani senki „Zsolti bácsi” létezését, a titokzatos figura a közélet része lett. A kampányban a...

Itt követik el a legnagyobb hibát: dolgozhatna is a pénz

Átlagosan havi 87 ezer forintot tesznek félre a magyar háztartások, de a pénzük nagy része még mindig nem dolgozik. Az értékpapírszámla...

0

Sport

A PSG bejelentkezett a világsztárért, bajban a Liverpool FC

Újabb csapat kívánságlistájára került fel Yan Diomande.

Itt a pályázat vége, kiderül, melyik csatorna közvetíti az NB I-es meccseket

Senki nem ad 10 milliárd forintot a magyar fociért.

José Mourinho közbelépett, mégsem távozik a Real Madrid klasszisa

Ad neki egy esélyt a portugál vezetőedző.

Bejelentették a TV-ben Messi apjának halálát, azonnal kirúgták a csábító műsorvezetőt

Ő már a második áldozata a foci-vb-nek, kirúgták a saját hülyesége miatt.

Vb 2026: Iránt kifütyülték és beszorí-tották Amerikában, mégis pontot szerzett - videó

A világbajnokság G-csoportjának második fordulójában nem született gól Belgium és Irán összecsapásán, pedig mindkét csapat előtt adódtak komoly lehetőségek. A találkozó legnagyobb fordulatát a 67. perc hozta,

A belga sztárfocista ellen intézett kemény kirohanása után felfüggesztették a műsorvezetőnőt

A bocsánatkérés sem mentette meg őt a drasztikus lépéstől.

Néhány órán belül Messiék és Mbappéék is pályán – A foci-vb mai programja

Argentína és Franciaország is játszik ma a foci-vb-n, de lehet, hogy a nap meccse a Norvégia–Szenegál lesz.

Pár centis lesen múlt a vb álomgólja, de ezzel együtt is újra beégtek a belgák

Egyiptom után Iránnal sem bírtak Kevin De Bruynéék.

0
0

Bulvár

Máris riasztást kapott 8 vármegye, itt jöhet hatalmas zuhé hétfőn

Ilyen idő jöhet majd jövő héten Magyarországon a friss időjárás-előrejelzések szerint.

Bejelentették a TV-ben Messi apjának halálát, azonnal kirúgták a csábító műsorvezetőt

Ő már a második áldozata a foci-vb-nek, kirúgták a saját hülyesége miatt.

3 csillagjegy, akinek 180 fokos fordulatot vehet az élete 2026 nyarán

A nyár sokak számára az utazásról, a feltöltődésről és a könnyed pillanatokról szól, ám vannak időszakok, amikor ennél jóval többet tartogat számunkra az élet, főleg a csillagjegyünket illetően.

„Elnök Úr! Nagy a baj!” – Sulyok Tamásnak üzent Vona Gábor

A politikus szerint a Tisza Párt alkotmányos paranccsal ment szembe.

Rendkívüli bejelentés – halálos katonai csapást mért az USA egy titokzatos hajóra

Az amerikai hadsereg csapást mért egy feltételezett terroristaszervezethez köthető hajóra a Karib-tengeren, a műveletben két ember életét vesztette.

Minden fideszes kapcsolatát megmozgatta az ország egyik legmodernebb tehenészete, hogy kiderítsék, miért vágta át őket egy fideszes politikus

Hemzsegnek a fideszes politikusok abban a történetben, amelynek a végén egy családi mintagazdaság elbukta az állami földekre szóló haszonbérleti szerződését. Pedig még a csádi elnököt is vendégül látták.

Elhunyt Simor András

Vasárnap, 88 éves korában meghalt Simor András költő, író és pedagógus. Életműve a spanyol és latin-amerikai líra magyarországi megismertetésében, valamint a magyar klasszikusok spanyolra ültetésében is kulcsfo

Cseh Lacit dús, ősz hajjal alig ismerni fel a Reggeliben: villanyszerelőként így telnek a mindennapjai

Cseh Laci élete teljesen más, mint pár évvel ezelőtt, ahogyan külseje is.

Azonnali bejelentést tett a Katasztrófavédelem a Zalában történt nagy hajnali tűzesetről

Hatalmas tűzhöz riasztották a tűzoltókat hétfő hajnalban Zala vármegyében, ahol kigyulladt egy hűtőház Gelse és Kilimán között, a 7527-es út mentén. A lángok olyan mértékű károkat okoztak az épületben, hog

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

Karácsony Gergely nevében vett át több százmillió kenőpénzt egy politikus a parkfenntartási vállalkozó szerint, de nem intézett neki semmit

Z. Zsolt parkfenntartási vállalkozó vallomásában részletezte, hogyan adott át éveken át százmilliókat egy politikusnak, amiért cserébe semmit sem kapott. A férfi szerint a politikus azzal is fenyegette, hogy ha nem f

0