Ezt olvasta már?


Koronavírus/Húsvét - Áder: a türelem életeket ment!

"Életet mentünk, ha türelmesek vagyunk!" - mondta Áder János köztársasági elnök húsvét nagypéntekén, a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások betartásának fontosságára utalva.

Az államfő a közmédiában sugárzott beszédében azt kérte, "most ne az legyen a kérdés, hogy mi mindenünk nincs, hanem az, hogy kik vannak nekünk, hogy kikért kell türelmesnek lennünk". Úgy fogalmazott, egy korlátok közé szorított húsvét közeleg, amely nem a közös ünneplésről, hanem a segítségnyújtásról, a köszönetnyilvánításról, a türelemről szól.

"Ha most, bezártságunk idején, tudunk várakozni, önként lemondunk a nagyobb térről, a nagyobb szabadságról, azzal teret adunk a legfontosabbnak: a gyógyulásnak" - hangsúlyozta a köztársasági elnök.

Áder János Kalkuttai Teréz anyát idézve kezdte beszédét, aki - mint mondta - rengeteg fájdalommal, szenvedéssel találkozott, a jobb élet reményét pedig a személyes tettekben kereste.

"Minden embert cselekvésre hívott, azt üzente, hogy mindannyiunknak van tennivalónk, váratlan helyzetekben különösen"

Kiemelte: az esztendő kezdetén senki nem gondolta, tavaszra feje tetejére áll a világ és rendhagyó húsvétra kell készülni. "Márpedig 2020 tavaszán új időszámítás kezdődött a világban: újévi lehetőségek helyett félelem és bizonytalanság, fejlődés helyett visszaesés, szabadság helyett korlátok" - sorolta.

A köztársasági elnök aláhúzta, "már most sokan vannak közöttünk, akik gyászolnak, még többen, akik a betegséggel küzdő szeretteikért aggódnak".

"Elvesztettük biztonságérzetünket, a szabad mozgás lehetőségét, sokaknak került veszélybe munkája, megélhetése, természetes, hogy az egyre csak gyarapodó veszteségeink szomorúvá, elkeseredetté tesznek minket" - fejtette ki Áder János.

Hangsúlyozta, "húsvét ünnepén évek, évtizedek, nemzedékek óta éljük át ugyanazt a misztériumot: kegyelem és áldás, szépség és öröm, ismétlődő szokások, ismerős ételek a terített asztalon, rokonok az asztal körül". "Ezen a húsvéton azonban nem tehetjük azt, mint máskor, nem lehetünk együtt úgy, mint eddig, sem közösségként, sem családként" - tette hozzá.

Az államfő mindenkinek köszönetet mondott, aki felelősséggel végzi munkáját "ebben az embert próbáló időben". Legfőképp az orvosoknak, ápolóknak, mentősöknek, az egészségügyben dolgozóknak jár a köszönet, "akik a húsvéti ünnepnapokon is félelmetesen közel kerülnek a veszélyhez, miközben irgalmasan közel hajolnak a szenvedőkhöz" - mondta.

Áder János köszönetet mondott a gyógyszerészeknek, a boltokban, áruházakban dolgozóknak, valamint a szállítóknak és sofőröknek is.

"Köszönet a tanároknak, oktatóknak, akik lenyűgöző leleményességgel, felelősséggel, alkotó fantáziával és irdatlan mennyiségű plusz munkával alkalmazkodnak a távoktatás nehézségeihez" - mondta.

Áder János megköszönte a katonák, rendőrök munkáját, akik esküjükhöz hűen védik a határokat, óvják a biztonságot.

"Köszönettel tartozunk azoknak, akik védőmaszkokat készítenek", továbbá, akik bevásárolnak idős szomszédjaiknak, támogatják a magányosokat, "akik megtalálják és megszervezik a tenni akarókat, összekötik a segítőt a rászorulóval" - fogalmazott.

Az államfő elmondta, köszönet illeti azokat is, akik ételeket készítenek a kórházakban, rendelőkben robotoló orvosoknak, ápolóknak, és akik szállást adnak nekik, továbbá azokat is, akik felajánlásból néhány nap leforgása alatt új mentőkiállót vagy konténervizsgálót építenek a kórházhoz.

"Köszönettel tartozunk azoknak, akik lehetővé teszik, hogy az iskolák a virtuális térben, de nagyon is valóságosan tovább működhessenek, akik szívükön viselik az otthon maradók szellemi egészségét, és kulturális kincseket, irodalmat, képzőművészetet, zenét osztanak meg a világhálón, akik gondoskodnak a lélekről, és biztató szavakkal, a közösségek összetartásával, online istentiszteletekkel, közös imádsággal növelik a reményt" - fejtette ki hozzátéve, azoknak is köszönet jár, akik átállítják vállalkozásaikat és üzemeiket közcélú termelésre.

Áder János aláhúzta, a türelemmel mindenki kiveheti a részét a közösből, "ha elfogadjuk a ránk vigyázók figyelmeztetését, az új, és olykor nehéz szabályokat, mindannyian részesei leszünk a járványt leküzdő erőfeszítésnek".

"Minden honfitársamat arra kérem, gondoljanak most azokra, akik a legközelebb állnak önökhöz, akikkel egy otthonban élnek és azokra is, akikkel már jó ideje nem tudnak találkozni" - mondta a köztársasági elnök.

Kiemelte, "gondoljunk arra, hogy életet mentünk, ha húsvétkor is betartjuk a korlátozásokat (...), ha biztonságos távolságot tartunk egymástól, még azoktól is, akiktől ünnep idején ez különösen nehéz". "Hogy hamarosan mindannyian újra, együtt lehessünk egészségesen" - mondta Áder János, aki beszéde végén mindenkinek áldott húsvétot kívánt.







0
0

hírek innen, onnan

Megütötték a Nyugat-Balkánt: a nemzetközi szürkelistára került Bosznia, ami a magyar befektetőknek is fájni fog

Pénzmosási kockázatok miatt megbüntették Bosznia-Hercegovinát. A döntés nemcsak Szarajevónak fáj, hanem a kiterjedt ottani...

Egyre inkább a mobilos fizetés a menő

  Néhány év alatt huszonötszörösére növekedett a mobilokba digitalizált magyar bankkártyákkal végrehajtott vásárlások összege. Az...

Kellemes dilemma előtt áll Varga Mihály és csapata

A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntő ülése előtt szinte példátlanul egységes az elemzői mezőny: 25 bázispontos kamatcsökkentésre...

Ekkora minimális jövedelem kell személyi kölcsönhöz

Már nincs olyan nagybank, amelyik a nettó minimálbérnél alacsonyabb összegű fizetéssel is megengedné a kölcsönigénylést....

Hatalmas örömhír. Az első gyermekével várandós a TV2 sztárja – Fotón a gyönyörű kismama

Orsovai Reni énekesnő rendkívül óvatosan kezeli a magánéletét, így a nyilvánosság előtt ritkán mutatkozik a szerelmével. Korábban...

Hegedűs Zsolt: Megnyitjuk a kórházak kapuit a sajtó előtt

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy az új kormány 6 év után megnyitja a kórházakat a sajtó előtt a transzparens...

Ideje lenne súlyadóztatni a villanyautókat?

Kínában került elő az infrastruktúrát átlagosnál jobban megterhelő autók kérdése.

Az egyik autópálya is elesett, sávlezárás, óriási a torlódás

Nem elég a vasúti vágányzár a győri fővonalon, az M1-es autópályán is baleset volt.

0

Sport

Nem várnak tovább, Szoboszlai Dominik miatt igazol a Liverpool FC

Tehermentesítenék a magyar válogatott sztárját.

Történelmi tett a kapustól, idegen ország királynője kapta el a világbajnokság hősét

Curacao veterán kapusa olyat tett, amit még soha senki korábban a foci-vb-k történetében.

Itt a foci-vb újabb tündérmeséje, Curacao kapusa csodát tett a pályán

A svédek után a japánok is tönkreverték a tunéziai válogatottat.

Kikosarazta a Barcát, a Real Madridba akar igazolni a német válogatott sztárja

Nico Schlotterbeck erről nyíltan beszélt a környezetének.

Kiszámolták: Az ETO nagyot bukott a BL-sorsoláson

Friss számítások azt mutatták ki, hogy a magyar bajnok zöld-fehérek esélyei 14 százalékponttal romlottak a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének elérésére.

Szoboszlai luxi nyaralásáról ír a nemzetközi sajtó, nincs vb, nincs probléma

Szoboszlai Dominik és felesége, Buzsik Borka Ibizán nyaral a legjobb barátaikkal.

A PSG bejelentkezett a világsztárért, bajban a Liverpool FC

Újabb csapat kívánságlistájára került fel Yan Diomande.

Sosem történt még ilyen foci világbajnokságon, az egyik favorit mégis megtette

Ilyen sajtótájékoztatót még nem hallott a publikum, az egyik favorit menedzsere a sajtótájékoztatón mondta el.

Mohamed Salah meggondolhatta magát, mégis maradna Szoboszlaiék között

Elképesztő pletyka terjeng Salah-ról, egyetlen változás miatt maradna a világbajnokság után is.

0
0

Bulvár

Megszünteti az ingyenességet a MOHU: júliustól fizetned kell ezért a hulladékért

Eddig magánszemélyeknek ingyenes volt évente 500 kilóig, de a MOHU döntése értelmében júliustól fizetni kell az építési-bontási törmelék leadásáért a hulladékudvarokban.

Brutális vihar és jégeső csap le vasárnap: mutatjuk, melyik vármegyékre adtak ki riasztást

Zivatarok, és jégeső szakítja meg a kánikulát június 21-én vasárnap.

„30 évesen jöttem rá, hogy abroszexuális vagyok” - Mit jelent a kifejezés, amiről kevesen beszélnek?

Sokan könnyebbülnek meg, amikor kiderül, hogy amit éreznek, annak neve is van.

Vitézy Dávid: Tucatszám állnak az IC-kocsik az oroszok és NER-körök által csődbe vitt Dunakeszi Járműjavítóban

Osztrák kölcsönkocsikkal igyekszik menteni a nyári szezont a MÁV, miközben tucatszám a csődbe ment üzemben ragadtak a jobb járművei.

Magyar Péter: Túl korán örültek a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák

Hétfőn terjesztik be a közjogi méltóságok eltávolítását célzó Alaptörvény-módosítást.

Azonnali figyelmeztetést adtak ki a hétfői időjárás miatt – itt vannak a részletek

A hétfői hőség mellett egy másik, kevésbé látványos, ugyanakkor komoly egészségügyi kockázatra is figyelmeztetnek a meteorológusok: nagyon erős UV-B sugárzás várható az ország több térségében. A HungaroMet

4 csillagjegy, akiknek szerencsés időszak köszönt az életébe

Vannak időszakok, amikor a dolgok egyszerűen könnyebben alakulnak. Az asztrológia szerint most négy csillagjegy érezheti úgy, hogy végre mellé áll a szerencse, és olyan lehetőségek érkeznek, amelyek új lendületet a

Magyar Péter nagy napra készül hétfőn, a Fidesz arca is bejelentést tett holnapra

Magyar Péter nem tétlenkedik miniszterelnökként sem, holnap beteljesíti legfontosabb kampányígéretét.

Érzi a felnőttpelenkák bűzét a színpadon a fiatal popsztár – Kipakolt az első sorban állókról Olivia Rodrigo

„Undorító” – úgy tűnik, ez lett a rajongók visszatérő reakciója, miután kiderült, hogy Olivia Rodrigo a színpadon állva kénytelen volt a rajongók pelenkáinak szagát érezni.

Volt gyérítés, a szúnyogok, köszönik, jól vannak. Az idegméreg a katicákat, pókokat ölte. Többek közt.

A szúnyoggyérítés áldozatai között csupán három darab csípőszúnyogot találtak, a többiek fürkészdarazsak, pókok, fátyolkák, kabócafélék, poloskák, cincérek, hangyák, ormányosbogarak, katicák és egyéb r

Közleményt adott ki a Katasztrófavédelem a budapesti vihar miatt – folyamatosan dolgoznak a tűzoltók

A vasárnap délutáni viharos időjárás jelentős terhelést ró a fővárosi tűzoltókra, akik Budapest több kerületében is folyamatosan dolgoznak a károk felszámolásán. A HungaroMet a nap folyamán elsőfokú, citroms

0