Ezt olvasta már?


MÁV-Start: a december 11-től érvényes új menetrend több fejlesztést és változást hoz

A december 11-étől életbe lépő új vasúti menetrend nemcsak belföldön, hanem a nemzetközi viszonylatokon is több fejlesztést, változást hoz:

A 2022-2023-as menetrend egyik legfontosabb újdonsága a nemzetközi közlekedésben, hogy új német város válik átszállás nélkül elérhetővé Budapestről éjszakai vonattal - közölte a MÁV-Start kedden az MTI-vel.

 

A közlemény szerint a Kálmán Imre EuroNight München helyett Stuttgartig jár majd, és Augsburgot, Ulmot, Göppingent érintve érkezik Baden-Württemberg tartomány fővárosába.

A vonat ülő-, fekvő- és hálókocsit is továbbít, Stuttgart főpályaudvarra 8.37-kor érkezik, illetve onnan 20.29-kor indul Budapestre - írták.

Közölték, kismértékben módosul december 11-től a Szlovákia, Csehország, Németország felé Szobon, Párkányon, Pozsonyon át közlekedő vonatok indulási időpontja a szlovák vasúthálózaton végzett pályaépítési munkálatok miatt: a Metropolitan és Hungária EuroCity vonatok, továbbá a Metropol EuroNight vonatok menetrendje néhány perccel változik.

A szobi vonal érintésével Varsót és Terespolt Budapesttel összekötő Báthory EuroCity közlekedése is néhány perccel eltér majd a jelenlegitől.

Erdély felé elsősorban a kishatárforgalmi vonatok menetrendje változik, igazodva az utasigényekhez, valamint Arad elérése tovább javul - olvasható a közleményben.

Mint írták, a Zaránd InterCity-vonatpár, amely eddig csupán Szolnok és Arad között közlekedett, a Keleti pályaudvarról indul és oda fog érkezni.

Debrecenből Szatmárnémetibe az Érmihályfalván át közlekedő személyvonat egy órával előbb fog indulni (8.05) és érkezni is (20.00), ezáltal Budapestről 5.23-as indulással és késő esti érkezéssel - debreceni átszállással - elérhetővé válik a Partium északi része.

Mátészalka és Nagykároly között - a járványügyi menetrend hatályon kívül helyezése óta - továbbra is közlekedik két pár személyvonat.

Horvátország felé, a Pécs-Villány-Eszék vasútvonalon új nemzetközi összeköttetés létesül, ismét négy pár vonat közlekedik naponta: egy pár vonattal reggel, három párral délután lehet utazni.

Budapest és Zágráb között is módosul a menetrend, mert a horvát vasúttársaság döntése alapján évközben az eddigi Gradec-Tópart nemzetközi InterCity vonatpár csupán Budapest és Gyékényes között fog közlekedni.

Szlovénia irányába is módosul a kishatárforgalmi vonatok menetrendje. Néhány vonat az alacsony kihasználtság miatt a határt a továbbiakban nem lépi át, Őrihódos állomás napi három pár vonattal lesz a továbbiakban elérhető, ugyanakkor Őriszentpéter és Zalaegerszeg között sűrűbben közlekednek majd a belföldi vonatok - olvasható a MÁV-Start közleményében.

Az életbe lépő új menetrend részleteiről a mav.hu/ujmenetrend oldalon lehet tájékozódni.

 







0
0

hírek innen, onnan

Eddig valószínűleg rosszul csináltad. Ezért fontos megtalálni a tökéletes alapdarabokat

Ha ezeket a szabályokat betartod, akkor biztosan mindig összeszedettnek fogsz tűnni.

6 kiegészítő, amit idén tavasszal a legstílusosabb emberek viselnek

Cikksorozatunk következő részében megmutatjuk azokat a kiegészítőket, amikért rajongunk a 2026-os tavaszi szezonban. Inspirációra fel!

Nem volt életveszélyes az egyik Hipp-bébiételben talált patkányméreg dózisa

Ez csak az egyik lefoglalt üvegre vonatkozik, de több gyanús termék is van. Egy 39 éves volt alkalmazottat gyanúsítanak közveszélyokozással.

A házszámod többet elárulhat rólad, mint hinnéd – ezért figyelnek rá egyre többen

A legtöbben csak egy egyszerű számként tekintenek a házszámra, ami segít a postásnak vagy a futárnak megtalálni a címet. Most azonban...

Riadót fújt a gyártó: veszélyesen túltöltötték, ellenőrizni kell ezeket a gázpalackokat

Szokásos minőség‑ellenőrzési vizsgálat során kiderült, hogy a Flaga Hungária egyes gázpalackjait túltölthette. Ezek használata nem...

Megfenyegette a kormányt a TotalEnergies első embere: ezt teszi, ha különadót vetnek ki a cégre

A TotalEnergies 5,8 milliárd eurós negyedéves nyeresége újra fellobbantotta az extraprofitadóról szóló politikai vitát Franciaországban.

Leonardo DiCaprio filmje miatt utaznak ide sokan, de hatalmasat kell csalódniuk

Rengeteg turista indult el megcsodálni a híres helyet Leonardo DiCaprio filmje miatt, de már nem hozza azt, amit kellene.

Eurostat: Lakosságarányosan Magyarországon volt a legtöbb fogvatartott 2024-ben

A börtönök zsúfoltságáról közölt adatokat a statisztikai hivatal.

Ha valaki, a 100. születésnapjára készülő David Attenborough tudja a hosszú élet titkát

Mike Davis, a legendás filmes producere adott exkluzív interjút az Indexnek.

Bajban az európai ipar, Kína a mennyiségről átvált a minőségre és hatékonyságra az új ötéves tervvel

Az új kínai ötéves terv az elemzések szerint tovább növelheti Európa iparának a válságát, miközben a csúcstechnológiák terén is...

Rátgéber László: Elmentem a falig, megmentőkért kiáltunk

A női kosárlabda pécsi bajnokcsapata nem tud elindulni az Euroligában.

0

Sport

„Az UEFA-nak be kellett volna szüntetnie a BL-meccset a 35. percben”

Wesley Sneijder kimondta azt, amit talán sok tévénéző gondolt.

Hiába a Bayern gólja a hajrában, a címvédő PSG jutott a BL-döntőbe

A címvédő Paris Saint-Germain jutott be másodikként a budapesti Bajnokok Ligája-döntőbe.

Mourinho ehhez a feltételhez köti a visszatérését a Real Madridhoz

Néhány hete még csak egy jó viccnek tűnt, hogy José Mourinho lehet a Real Madrid új edzője. Most viszont már egyre nagyobb a realitása annak, hogy a portugál visszatér Madridba.

BL: A Bayern sem tudta lefékezni a PSG-t, megvan a budapesti döntő párosítása - videó

A PSG 1-1-es döntetlent játszott a német Bayern München vendégeként a Bajnokok Ligája elődöntőjének szerda esti visszavágóján, így a francia csapat lesz az angol Arsenal ellenfele a sorozat május 30-i fináléjába

Óriási botrányt kavart Münchenben a PSG megúszott kezezése: "Egy kis józan ész nem ártana, mert ez egyszerűen nevetséges"

A PSG elleni BL-visszavágó után mindenki ugyanarról beszél a Bayern Münchennél: miért nem ítéltek tizenegyest Joao Neves kezezésénél?

Vakvezető kutyát kértek a honfitársaival elnéző játékvezetőnek, BL-döntős a PSG

A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, visszavágó mérkőzésen: Bayern München–PSG 1-1. Arsenal–PSG BL-döntő lesz.

Visszavonul a magyar származású BL-győztes futballista, amiért nem szakadt el a keresztszalagja

Harmincévesen döntött úgy, hogy a 300. Bundesliga-mérkőzése előtt felhagy a labdarúgással.

BL: Későn egyenlített a Bayern München, megvan a budapesti döntő párosítása - videó

A PSG 1-1-es döntetlent játszott a német Bayern München vendégeként a Bajnokok Ligája elődöntőjének szerda esti visszavágóján, így a francia csapat lesz az angol Arsenal ellenfele a sorozat május 30-i fináléjába

Mennyit ért Harry Kane gólja? Egy nappal a meccs után kiderülhet

De az is lehet, hogy a lipcsei mérkőzésen múlik majd.

0
0

Bulvár

Ebben a pillanatban jött az elképesztő hír Orbán Viktorról: ekkora fordulatra senki nem számított

Teljes a döbbenet. Kijöttek a friss adatok, és óriásit fordult a közvélemény.

„Az UEFA-nak be kellett volna szüntetnie a BL-meccset a 35. percben”

Wesley Sneijder kimondta azt, amit talán sok tévénéző gondolt.

Halálos páros? Tilos a kávézás, ha ezt a 4 gyógyszert szeded

Milliók számára a reggeli kávé illata és élénkítő hatása az ébredés elengedhetetlen feltétele, egyfajta rituálé, amely nélkülözhetetlen a nap indításához. Azonban egy friss kutatás ijesztő összefüggésekr

Brüsszelben időhiány miatt azt javasolják a Tiszának, hogy engedjék el az EU-s pénzek egy részét

A Bizottság nem biztos abban, hogy Magyarék minden az országnak járó forrást haza tudnak vinni időben.

Szarajevói embervadászat: turisták azon versenyezhettek „ki tudja lelőni a legszebb nőket”

Európai királyi család tagja is részt vehetett a szarajevói embervadászaton, állítja a téma után kutató újságíró. Információi szerint külön díjszabás vonatkozott a férfiakra, nőkre és terhes nőkre.

Orbán Viktor régi barátja mindent elmondott, pontokba szedve sorolta, mi vezetett idáig

Újra megiramodott a politikai közbeszéd Magyarországon.

Rendkívüli hír: Fennforgás van a magyar-ukrán határon

Mindkét irányba utazókat érinti a változás.

Kirúgják a TEK vezéreit, de a szervezet marad

A leendő miniszterelnök bejelentette: május 9-étől nem kér a Terrorelhárítási Központ (TEK) szolgálataiból, helyette a Készenléti Rendőrség látja el a személyi védelmét. Így felmerült a kérdés: mi lesz a TE

Magyar Péternek beintett Brüsszel: mégsem kapja meg Magyarország a pénzét

Visszatáncol az EU, Magyar Péter csapata mégsem hozhatja haza az Orbán-korszak alatt befagyasztott EU-s pénzeket. A Magyarországnak járó uniós források egy része, a helyreállítási alap (RRF)elemei augusztus végéig

0