Ezt olvasta már?


Vadassal ünnepli születésnapját

Március 16-án tölti be a negyvenegyet az egyik legsikeresebb pécsi futballista, ifjabb Dárdai Pál, aki 67 piros-fekete mezben lejátszott bajnoki után a BVSC érintésével lett a Hertha Berlin klubikonja, majd vezetőedzője. A korábbi szövetségi kapitány azonban nem szakadt el teljesen Pécstől.

– Bár régóta nem itt lakik, önéletrajzi könyvéből egyértelműen kirajzolódik, hogy nagyon fontos Pécs és a PMFC az Ön számára.

– Igaz, hogy messze vagyok, de ott nőttem fel, hároméves korom óta jártam ki a PMFC-pályára. Apu a gólrekorder a klubnál, a Dárdai név jól cseng a városban, ha hazatérünk, mindig rengeteg szeretetet kapunk. Én, mint focista, ugyan máshol teljesedtem ki, de ott nevelkedtem, ezért is gondolok vissza örömmel a csapatra. Az kicsit bánt, hogy az ország számos pontján modern stadionok és edzőközpontok épülnek, de pont a baranyai székhelyen nem, ahonnan például Gera, Tököli, Róth, vagy éppen Mészáros indult. A sort még bőven lehetne folytatni, akár olyan nevekkel, mint Bódog Tamás, akiről látjuk, hogy nemzetközi szinten is megállja a helyét.

– Szilveszterkor azért többnyire szokott egyet koccintani a klubházban.

– Szomorú vagyok, hogy a Stadion utcában elég keleties állapotok uralkodnak. Nehéz ezt számomra feldolgozni, de reméljük, hogy hamarosan ott is megindul a fejlesztés. Amikor Pécsre látogatunk, mindig lenézek a városba is, találkozok, beszélgetek egyet az ismerősökkel. Régen nagyon jó teremfocitornákat rendeztünk a sportcsarnokban, ahol mindenki összejött, aki szereti a labdarúgást, mint egy nagy család. Azok nagyon szép évek voltak.

– Van kedvenc meccse, gólja pécsi mezben?

– Szívesen gondolok vissza arra, amikor 1-0-ra megvertük a Fradit, Jäkl Toncsi szép megmozdulásának is köszönhetően. Nagy élmény volt, hiszen telt ház előtt játszottunk az akkor Bajnokok Ligájában szereplő fővárosiak ellen. A gólokat tekintve szerencsés vagyok, mert általában szép és fontos találatokat szereztem, sokszor messziről. Egyszer tudtam életemben duplázni, akkor, a Békéscsaba elleni találkozón apu volt az edzőnk, ráadásul Móninak, a későbbi feleségemnek előre meg is ígértem a két gólt, ugyanis abban az időben már udvaroltam neki.

– Mennyire van tisztában a PMFC jelenlegi helyzetével?

– Innen nem igazán látok bele a működésbe, annyit tudok, amennyit Kulcsár Árpád akadémiaigazgatótól hallok. Tudom, hogy az utánpótlással szépen foglalkoznak és mostanra összeállt a szakmai anyag, ami alapján az akadémián elkezdődött a munka. Egyébként Budapesten is csupa pozitívumot mondanak a képzésről, amit a kicsikkel végeznek Pécsen. A baj az, hogy ha nem lesz profi nagycsapat, az ügyes gyerekeket el fogják vinni. Akkor lehet szívvel-lélekkel dolgozni, de a tehetség nem ott fog kamatozni.

– Nagyon jól szerepel csapatával a német bajnokságban, érzi, hogy sok pécsi kicsit Hertha-drukker is lett?

– Úgy vélem, ez az egész országban megfigyelhető, mert a magyarok ki vannak éhezve a nemzetközi futballsikerre. Az Eb-szereplés idején láthattuk, mennyien is szeretik a focit. Ha nincs Magyarországon minőségi labdarúgás, az emberek nem tudnak annyira azonosulni a csapatokkal. Most talán bennem bíznak. De például Lőw Zsolt is kint van Lipcsében, reméljük, hogy Bódog Tamás is meg tud mutatni valamit otthon a tudásából. Azért szorítanak sokan a Hertháért, mert magyar kötődés van egy nemzetközi szintű együtteshez. A sok biztatás jól esik, persze tudom, hogy vannak ellenszurkolók is. Ráadásul a család számára sem egyszerű a helyzet: ha győzünk, ugyan könnyebben sétálnak az utcán, de ha kétszer-háromszor kikapunk, akkor Bence fiam már szól, hogy jó lenne nyerni, mert rossz így iskolába menni.

– A szülinap megünneplésére megvan a jól bevált hagyomány, vagy valami különlegeset terveznek?

– Amióta edző vagyok, nem nagyon szeretek bemenni a városba, mert nem élem túl. Úgy telnek a napjaim, hogy reggel melegítőben elmegyek és ugyanígy érkezek haza. Ha úgy alakul egy-egy meccs, akkor utána Zecke barátom intéz valahol egy helyiséget, ahol nyugodtan lehet szivarozni és borozgatni. Szülinapomra is csak annyit kértem a családtól, legyen mindenki otthon, a feleségem főzzön egy vadast, a felnőttek bontanak egy jó bort, leülünk az asztalhoz és eszünk egyet közösen. Másra nincs is szükségem!

Forrás: pmfc.hu







0
0

hírek innen, onnan

4 antiszociálisnak hitt szokás, amely valójában az intelligens emberekre jellemző

Van az a barátnő, aki ritkán rfángatható el egy összejövetelre, vagy ha igen, mindig elsőként indul haza. Az a kolléga, aki kedvesen...

Teljes a káosz a Hormuzi-szoros körül

Trump újabb figyelmeztetést küldött.

Az OTP-től érkezik topmenedzser az ÁKK élére

Az Államadósság Kezelő Központot június 22-től már nem Hoffmann Mihály vezeti.

Halálos baleset törte meg a reggelt: menetrend szerinti busszal ütközött a sofőr, esélye sem volt

Felfoghatatlan baleset, mentőhelikopter is érkezett a helyszínre.

Vegyszerek nélkül is eltávolíthatjuk a gyomokat a térkövek közül

A térkövek közötti fugákban megjelenő gyomok nemcsak esztétikai problémát jelentenek, hanem eltávolítani sem egyszerű őket. Érdemes...

Máris eltűntek a Pride-zászlók az Erzsébet hídról – egy videó oldotta meg a rejtélyt

Egy Redditen terjedő videón az látható, ahogy valaki leszedi és a Dunába dobja az Erzsébet híd Pride-zászlóit. A Főpolgármesteri...

Újra dróntámadást kapott a nyakába Moszkva

Ötvenkilenc, Moszkvára irányított ukrán drónt semmisített meg az éjszaka folyamán az orosz légvédelem – közölte Szergej Szobjanyin,...

Már ma lemondhat a brit miniszterelnök

Donald Trump amerikai elnök vasárnap Keir Starmer brit miniszterelnök jövőjével kapcsolatban nyilatkozott, és kijelentette, hogy a...

Zelenszkij keményen odaszúrt a korábbi nagy szövetségesnek: Orbán Viktor neve is előkerült

Volodsatisf Zelenszkij ukrán elnök szerint Karol Nawrocki lengyel elnök belpolitikai okokból vonta vissza Lengyelország legmagasabb állami...

0

Sport

Nem várnak tovább, Szoboszlai Dominik miatt igazol a Liverpool FC

Tehermentesítenék a magyar válogatott sztárját.

Történelmi tett a kapustól, idegen ország királynője kapta el a világbajnokság hősét

Curacao veterán kapusa olyat tett, amit még soha senki korábban a foci-vb-k történetében.

A PSG bejelentkezett a világsztárért, bajban a Liverpool FC

Újabb csapat kívánságlistájára került fel Yan Diomande.

Kikosarazta a Barcát, a Real Madridba akar igazolni a német válogatott sztárja

Nico Schlotterbeck erről nyíltan beszélt a környezetének.

Kiszámolták: Az ETO nagyot bukott a BL-sorsoláson

Friss számítások azt mutatták ki, hogy a magyar bajnok zöld-fehérek esélyei 14 százalékponttal romlottak a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének elérésére.

Szoboszlai luxi nyaralásáról ír a nemzetközi sajtó, nincs vb, nincs probléma

Szoboszlai Dominik és felesége, Buzsik Borka Ibizán nyaral a legjobb barátaikkal.

Itt a pályázat vége, kiderül, melyik csatorna közvetíti az NB I-es meccseket

Senki nem ad 10 milliárd forintot a magyar fociért.

Sosem történt még ilyen foci világbajnokságon, az egyik favorit mégis megtette

Ilyen sajtótájékoztatót még nem hallott a publikum, az egyik favorit menedzsere a sajtótájékoztatón mondta el.

Mohamed Salah meggondolhatta magát, mégis maradna Szoboszlaiék között

Elképesztő pletyka terjeng Salah-ról, egyetlen változás miatt maradna a világbajnokság után is.

Súlyos hír: Lehet, hogy vége a brazil sztár vb-jének

A vizsgálatok megerősítették Raphinhának, a brazil labdarúgó-válogatott rutinos alapemberének combizomsérülését, aki emiatt várhatóan több mérkőzést is kénytelen lesz kihagyni az észak-amerikai térségben zaj

0
0

Bulvár

Brutális vihar és jégeső csap le vasárnap: mutatjuk, melyik vármegyékre adtak ki riasztást

Zivatarok, és jégeső szakítja meg a kánikulát június 21-én vasárnap.

Vitézy Dávid: Tucatszám állnak az IC-kocsik az oroszok és NER-körök által csődbe vitt Dunakeszi Járműjavítóban

Osztrák kölcsönkocsikkal igyekszik menteni a nyári szezont a MÁV, miközben tucatszám a csődbe ment üzemben ragadtak a jobb járművei.

Magyar Péter: Túl korán örültek a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák

Hétfőn terjesztik be a közjogi méltóságok eltávolítását célzó Alaptörvény-módosítást.

Azonnali figyelmeztetést adtak ki a hétfői időjárás miatt – itt vannak a részletek

A hétfői hőség mellett egy másik, kevésbé látványos, ugyanakkor komoly egészségügyi kockázatra is figyelmeztetnek a meteorológusok: nagyon erős UV-B sugárzás várható az ország több térségében. A HungaroMet

4 csillagjegy, akiknek szerencsés időszak köszönt az életébe

Vannak időszakok, amikor a dolgok egyszerűen könnyebben alakulnak. Az asztrológia szerint most négy csillagjegy érezheti úgy, hogy végre mellé áll a szerencse, és olyan lehetőségek érkeznek, amelyek új lendületet a

Magyar Péter nagy napra készül hétfőn, a Fidesz arca is bejelentést tett holnapra

Magyar Péter nem tétlenkedik miniszterelnökként sem, holnap beteljesíti legfontosabb kampányígéretét.

Közleményt adott ki a Katasztrófavédelem a budapesti vihar miatt – folyamatosan dolgoznak a tűzoltók

A vasárnap délutáni viharos időjárás jelentős terhelést ró a fővárosi tűzoltókra, akik Budapest több kerületében is folyamatosan dolgoznak a károk felszámolásán. A HungaroMet a nap folyamán elsőfokú, citroms

Elbontották a tetőt, hogy a három gyereknek is jusson saját hely – a ház mégis megőrizte a karakterét

Kevés dolog mutatja meg jobban egy otthon valódi értékét, mint amikor egy család nem elköltözni akar belőle, hanem inkább átépíti az egész házat azért, hogy maradhasson. Ennek az otthonnak a története is így kez

Szent-Iványi István: Szijjártó Péter esetében az EU-val szembeni kémkedés, Orbán Viktornál a hatalommal való visszaélés vádja merülhet fel

A külpolitikai szakértő egy interjúban beszélt arról, hogy az Orbán-kormány alatt zajlott ügyeknek milyen büntetőjogi következményei lehetnek. A vitnyédi menekülttábor tervével kapcsolatban azt mondta, teljesen ny

blogmorzsák

Érdekes képek a történelemből

Az első végzetes repülőgép-baleset, az igazi minyonok, halálos csőtörés és még sok más.

Harácsoló barátok – Túl a sövényen

Stikli lopási kísérlete meghiúsul, így új készletet kell szereznie Vincének, a medvének.

0